Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Озерне

ОЗЕРНЕ (до 1947 року - Бабель) - село, центр сільської Ради, розташоване за 20 км від райцентру. Населення — 4660 чоловік.
На території Озерпого міститься колгосп ім. Ілліча зерно-молочного напряму, у володінні якого 6637 га землі, в т. ч. 5152 га орної, 371 га виноградників.
В Озерному є восьмирічна школа і середня школа сільської молоді, дві бібліотеки, Будинок культури на 380 місць, танцювальний колектив якого у 1964 і 1965 рр. на республіканському і всесоюзному оглядах художньої самодіяльності нагороджений почесними грамотами, дипломами обласного унравління культури і Міністерства культури УРСР. Функціонує лікарня. Працюють побутові майстерні.
За роки семирічки в селі збудоваио 149 житлових будинків. Тільки в 1967 році було висаджено понад 10 тис. фруктових та декоративних дерев. В центрі села розбито парк.
Село засноване в 1808 році болгарами-переселенцями та молдаванами. В часи румуно-боярської окупації в селі діяла підпільна група.
В околицях села знайдепо поселення гумельницької культури (ІV -ІІІ тисячоліття до н. е.), епохи пізньої бронзи (кінець II - початок І тисячоліття до н. е.) та перших століть н. ери.

Сучасна карта - Озерне