Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Долинське

ДОЛИНСЬКЕ ( до 1947 року – Анадол) – село, центр сільської Ради, розташоване за 6 км від залізничної станції Рені і за 5 км від районного центру. Населення – 2617 чоловік.
Колгосп «Комуніст», земельна площа якого 5767 га, в т. ч. 3664 га орної, - багатогалузеве господарство. Воно спеціалізується на вирощуванні зернових культур і м'ясо-молочному тваринництві, зокрема відгодівлі свиней.
У селі є середня школа, бібліотека, Будинок культури на 400 місць. Народні умільці Долинського вишивають чудові килими, рушники. Мешканці села користуються послугами побутових майстерень.
Лише за семирічку збудовано близько 100 нових житлових будинків.
У 1903 році в селі перебував видатний український письменник М. М. Коцюбинський, один з членів комісії по боротьбі з філоксерою виноградників.
Після перемоги Лютневої буржуазно-демократичної революції в Долинському створюється Рада селянських депутатів. Влітку 1917 року в Одесу свого депутата Д. М. Куртєва.
В березні 191 року в селі почалося повстання селян, приводом до якого став перепис жандармами юнаків, що підлягали військовій службі. Селяни з вилами і палицями напали на румунських жандармів з вигуками «Хай живе Радянська Росія!».
Наприкінці ХІХ століття на території села був знайдений великий скарб золотих античних монет елліністичних царів IV та III століть до н.е. Виявлено також рештки мамонта.


Дивиться також інші населені пункти цього району:

Сучасна карта - Долинське