Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Першотравневе

ПЕРШОТРАВНЕВЕ – село, центр сільської Ради, розташоване за 3 км від районного центру і за 24 км від залізничної станції Кремидівка на лінії Одеса–Помічна. Населення – 1890 чоло­вік. Сільраді підпорядковані населені пункти Зоря Труда, Кінне, Міщанка, Нова Вільшанка, Порт і Степанівка.
В селі міститься Комінтернівська птахофаб­рика, якій належить 12 585 га землі, в т. ч. 9743 га орної. В 1907 році господарство виро­било понад 15,3 тис. яєць і 2476 цнт пташиного м'яса та одержало по 174 яєць від курки-несучки. Тут працює одна з кращих трактористок області делегат XXIII з'їзду КПРС
В.І. Лопушинська.
Є восьмирічна школа, бібліотека, клуб. Діє лікарня. До послуг населення – майстерні по­бутового обслуговування.
Першотравневе утворилося під злиття в 1904 році села Спиридонівки (виникло на початку XIX століття) та радгоспу ім. Першого травня.
Під час гітлерівської окупації робітники рад­ рад­госпу М.С. Бондаренко і
О.Л. Янков сховали 300 тонн кукурудзи, а після визволення пере­дали її радянській військовій частіші.
У с. Степанівні народився М.Д. Кузнецов (1850–1929) – талановитий український худож­ник, академік. Він створив галерею портретів видатних вітчизняних діячів літератури і мис­тецтва.

Сучасна карта - Першотравневе