Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Яснопілля

ЯСНОПІЛЛЯ (до 1944 року - Ліхтенфельд) – село, центр сільської Ради, розташоване за 20 км на північ від районного центру і залізничної станції Березівка. Населення – 448 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Кудрява, Новогригорівка, Суха, Верба, Червоноволодимирівка, Юркове.
У селі розміщений колгосп ім. XIX з’їзду КПРС, який має 6346 га земельної площі, з них орної 4954 га. Господарство вирощує зернові культури та займається м'ясо-молочним тваринництвом. За 1963-16-967 рр. вироблено по 46 цнт м’яса на 100 га сільгоспугідь. Є млин, лісопильня, ремонтна і столярна майстерні.
В Яснопіллі працюють восьмирічна школа, бібліотека, клуб.
Село засноване в XIX столітті. Поміщик продав землю німецьким колоніста. У роки громадянської війни Ліхтенфельд був вогнищем куркульських заколотів. У 1944 році в село прибули переселенці, переважно з Львівської області.

Сучасна карта - Яснопілля