Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Олександрівка

ОЛЕКСАНДРІВКА ( до 1944 року – Арнаутівка) – село, центр сільської Ради. Розташована за 22 км від райцентру і за 12 км від залізничної станції Акаржа. Населення – 4850 чоловік. Сільраді підпорядковані заселені пункти Іллічівка, Малодолинське і Нова Долина.
Учбове господарство Одеського сільськогосподарського інституту ім. Трофімова, що міститься на території села, має 5637 га землі. Господарство багатогалузеве. Тут займаються рільництвом, садівництвом, виноградарством, бджільництвом, а також тваринництвом. З допоміжних підприємств майстерні, млин.
В 1966 році доярка М. М. Роздорожня нагороджена орденом Леніна.
У селі – середня школа, три бібліотеки, два клуби. Є шевська майстерня. За останні роки зведено 50 житлових будинків.
Олександрівка заснована в 70-х роках ХІХ століття. Першими поселенцями були арнаутки з грецького піхотного полку, які несли службу по охороні кордонів на узбережжі Чорного і Азовського морів. Звідси і перша назва села – Ариаутівка. В липні 191 року тут організувалася сільськогосподарського комуна «Прогрес».
В часи Великої Вітчизняної війни в селі діяла підпільна група.
Жителі села пишаються своїм земляком – ветераном трьох воєн К. М. Поповим. Під час першої світової війни він був солдатом, бився з ворогом на фронтах громадянської війни. В роки Великої Вітчизняної війни генерал К. М. Попов відзначився як талановитий воєначальник. Тепер він на пенсії, живе в рідному селі.
В Олександрівці на братській могилі встановлено пам’ятник-монумент героям, які загинули за визволення села від фашистських загарбників.

Сучасна карта - Олександрівка