ЗАВОДІВКА – село, центр сільської Ради, розташоване на лівому березі річки Тилігулу, за 9 км на північний захід від районного центру і залізничної станції Березівка. Населення – 2180 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Веселинівка, Жовтнівка, Котовське, Михайло-Олександрівка, Солеварка, Чижове.
У селі розміщений колгосп ім. Кірова, який має 6467 га землі, з них 3269 га орної. Напрям господарства – вирощування зернових культур та м'ясо-молочне тваринництво. З 1963 по 1967 рр. вироблено пересічно на 10 га угідь по 43,1 м’яса і вирощено пшениці по 20 цнт. З допоміжних підприємств працюють лісопильня, маслозавод, виробний пункт, кам’яний кар’єр, столярна майстерня.
В Заводівці є середня школа, технікум механізації сільського господарства (з значним відділенням), клуб, бібліотека. Відкрито краєзнавчий музей, картинну галерею. За 1959-1966 рр. споруджено понад 100 будинків. До послуг жителів села – шевська і швейна майстерня.
Село засноване в кінці XVIII століття кріпаками Чернігівської та інших губерній. У 1905 році в Заводівці утворився марксистський гурток, який розгорнув агітаційну роботу серед селян. Під час громадянської війни тут розташувалася бригада Сербської дивізії, в якій існувала революційна організація солдатів і офіцерів. В цій бригаді воювали за владу Рад югославські бійці-інтернаціоналісти О. Дундич, Юркович, Ковалевич, Грулович, Чанак, Катков, Йосимович, Чопп. У 1917 році в селі також організувався партизанський загін, що влився в революційний 2-й Вознесенський полк, яким командував селянин з села Заводівки Г. Єфімов.
Під час тимчасової фашистської окупації в селі діяло комсомольське підпілля на чолі з С. Грицаком і В. Ковбасюком, зааованими гітлерівцями.
Уродженці П. В. Дрозденко (посмертно), М. Ф. Федоренок та І. В. Кондратенко удостоєні звання Героя Радянського Союзу.
На території сільраді, біля села Чижовго виявлено рештки поселення доби бронзи (II тис. до н. ери).
Дивиться також інші населені пункти цього району: