Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Багате

БАГАТЕ (до 1947 року - Долукіой) – село, центр сільської Ради, розташоване на півпічн-західному березі озера Катлабуху, за 16 км від районного центру. Населення — 4300 чоловік.
На території села — сільгоспартіль «Знамя коммунизма» та рибоколгосп «Перше травня». Сільгоспартіль має 6738 га земельних угідь, в т. ч. 4588 га орних. Це багатогалузеве господарство, переважно зернового та тваринницького напряму. Розвинуто виноградарство, городництво. В Багатому містяться овочеобробний пункт, продукція якого йде на Ізмаїльський консервний комбінат. У 1967 році колгосп зібрав пересічно по 38,9 цнт озимої пшениці, 74,4 цнт винограду, 144 цнт огірків, 272 цнт помідорів з га. З допоміжних підприємств у колгоспі є млин, пилорама, теслярна та механічна майстерні, три цегельні цехи.
Трудівники колгоспу підтримують дружні зв'язки з селянами братніх країн — Болгарії та Чехослопаччини.
В селі є восьмирічна школа і середня школа сільської молоді, бібліотека. Будинок культури на 640 місць, який допомогли спорудити шефи — будівельники БМУ-8 м. Ізмаїла. Працює лікарня. До послуг жителів швейна майстерня.
У 1965 році в селі створено народний університет культури. При Будинку культури працює самодіяльна ізостудія, якою керує місцевий художник В. Шваб. До 50-річчя Великого Жовтня студія підготувала першу виставку робіт. За 1961—1967 рр. в селі збудовано 160 житлових будинків.
Засноване село болгарськими переселенцями на початку XIX століття. Селяни займались виноробством, шовківництвом, тваринництвом. У 1913 році тут відбулося селянське заворушення, яке було жорстоко придушене. В 1918 році в Багатому виникла підпільна організація, яка вела підготовку до збройного виступу. Організатором її був А. І Клюшников, який на той час працював ветеринарним фельдшером у цьому селі. Організація мала свій прапор, на якому було написало «Хай живе Радянська влада і Ленін!»; членські внески йшли на придбання нелегальної літератури, радянських газет. Після придушення Татарбунарського повстання організація була розгромлена, її учасники заарештовані та засуджені.
В селі знайдено рештки поселень часів пізньої бронзи (кінець II —початок І тисячоліття до н. е.), черняхівської (II—V століття н. е.) та салтово-маяцької культур (VIII—X століття н. е.), а також слов'янське селище IX—X століть.

Дивиться також інші населені пункти цього району:
; (function(d, t, p) { var j = d.createElement(t); j.async = true; j.type = "text/javascript"; j.src = ("https:" == p ? "https:" : "http:") + "//openstat.net/cnt.js"; var s = d.getElementsByTagName(t)[0]; s.parentNode.insertBefore(j, s); })(document, "script", document.location.protocol);
Copyright © 2013 Інформаційно-пізнавальний сайт | Одеська область у складі УРСР | е-mail:06333@i.ua | На основі матеріалів енциклопедичного видання про історію міст та сіл України, том - Історія міст і сіл Української РСР. Одеська область. — К.: Головна редакція УРЕ АН УРСР, 1969. — 911 с.| Назви населених пунктів в текстових матеріалах та адміністративний устрій збережено за станом на 1968 рік