Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узятиТУТ
Пошук від
Багате
БАГАТЕ (до 1947 року - Долукіой) – село, центр сільської Ради, розташоване на півпічн-західному березі озера Катлабуху, за 16 км від районного центру. Населення — 4300 чоловік.
На території села — сільгоспартіль «Знамя коммунизма» та рибоколгосп «Перше травня». Сільгоспартіль має 6738 га земельних угідь, в т. ч. 4588 га орних. Це багатогалузеве господарство, переважно зернового та тваринницького напряму. Розвинуто виноградарство, городництво. В Багатому містяться овочеобробний пункт, продукція якого йде на Ізмаїльський консервний комбінат. У 1967 році колгосп зібрав пересічно по 38,9 цнт озимої пшениці, 74,4 цнт винограду, 144 цнт огірків, 272 цнт помідорів з га. З допоміжних підприємств у колгоспі є млин, пилорама, теслярна та механічна майстерні, три цегельні цехи. Трудівники колгоспу підтримують дружні зв'язки з селянами братніх країн — Болгарії та Чехослопаччини. В селі є восьмирічна школа і середня школа сільської молоді, бібліотека. Будинок культури на 640 місць, який допомогли спорудити шефи — будівельники БМУ-8 м. Ізмаїла. Працює лікарня. До послуг жителів швейна майстерня. У 1965 році в селі створено народний університет культури. При Будинку культури працює самодіяльна ізостудія, якою керує місцевий художник В. Шваб. До 50-річчя Великого Жовтня студія підготувала першу виставку робіт. За 1961—1967 рр. в селі збудовано 160 житлових будинків. Засноване село болгарськими переселенцями на початку XIX століття. Селяни займались виноробством, шовківництвом, тваринництвом. У 1913 році тут відбулося селянське заворушення, яке було жорстоко придушене. В 1918 році в Багатому виникла підпільна організація, яка вела підготовку до збройного виступу. Організатором її був А. І Клюшников, який на той час працював ветеринарним фельдшером у цьому селі. Організація мала свій прапор, на якому було написало «Хай живе Радянська влада і Ленін!»; членські внески йшли на придбання нелегальної літератури, радянських газет. Після придушення Татарбунарського повстання організація була розгромлена, її учасники заарештовані та засуджені. В селі знайдено рештки поселень часів пізньої бронзи (кінець II —початок І тисячоліття до н. е.), черняхівської (II—V століття н. е.) та салтово-маяцької культур (VIII—X століття н. е.), а також слов'янське селище IX—X століть.