Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Дубове

ДУБОВЕ — село, центр сільської Ради, роз­ташоване на річці Ягорлику, за 18 км на півден­ний захід від районного центру. До залізничної станції Чубівка на лінії Одеса—Київ — 47 км. Населення — 726 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Орлівка. Самарка, Ткаченка.
Колгосп ім. Куйбишева зернового і м'ясо-молочного напряму має 5349 га землі, в т. ч. 3387 га орної: млин, олійню.
За успіхи у виробництві в 1966 році комбайнер М. Т. Шпак нагороджений орденом Леніна. С восьмирічна школа, клуб, бібліотека. Спору­джено дільничну лікарню на 25 ліжок.
Село виникло на початку XVIII століття, як поселеним молдаван, що тікали від турецького поневолення.
На фронтах Великої Вітчизняної війни від­значились жителі Дубового Б. О. Канський, що удостоєнні! звання Героя Радянського Союзу; командир партизанського загону ім. Ворошилова на Чернігівщині М. Я. Калепик, подвиги якого описані в книзі Я. Шкрябача «Дорога в Молдавію».
На території Дубового знайдено поселення доби бронзи та раннього заліза (II—І тисячо­ліття до н. е.). Біля села Орлівки на березі річки Ягорлика виявлено рештки стоянки пізньопалеолітичного часу (13 тис. років тому).

Сучасна карта - Дубове