Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Малігонове

МАЛІГОНОВЕ - село, центр сільської Ради, розташоване за 25 км від районної центру і за 7 км від залізничної станції Затишшя. Населення — 520 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Більшовик, Володимирівка, Копійкове, Машенька, Мудрик та Прохорівка.
На території села міститься колгосп ім. Фрунзе, в якому 6977 га землі, з них 5048 га орної. Напрям господарства – виробництво зерна, відгодівля великої рогатої худоби та свиней. З допоміжних підприємств є ремонтні майстерні, кухня, слюсарня, млин.
Урожай озимої пшениці у 1967 році становив 22,6 цнт. На 100 га сільськогосподарських угідь артіль одержала 344,1 цнт молока.
Працюють восьмирічна щкола, бібліотека, клуб на 250 місць, створено університет культури.
Малігонове засноване в 1793 році. В 1909 році місцевий учитель Михайленко утворив у селі нелегальний гурток, в якому читалась революційна література, обговорювались січневі події 1905 року. За доносом вона його заарештували.
У квітні 1917 року селяни Малігоновської волості захопили поміщицькі землі і садиби.
В 1921 році в селі виникла партійна організація.
В 1922 році були створені волосини жіночий відділ, комсомольська організація.
У перші дні Великої Вітчизняної війни у селі організувався винищувальний батальйон. Бійці батальйону виловлювали ворожих парашутистів, провели евакуацію колгоспної худоби, сільськогосподарських машин тощо.

Сучасна карта - Малігонове