Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Градениці

ГРАДЕНЙЦІ — село, центр сільської Ради, розташоване за 28 км від райцентру і за 18 км від залізничної станції Кучурган на лінії Одеса - Кишинів. Населення - 5679 чоловік.
На території села розташований овоче-молочний радгосп «Україна», який має 6520 га землі, в т. ч. 5068 га орної. У радгоспі близько 1000 га зрошуваних земель: тут проходить Троїцько-Граденицька державна зрошувальна система. З допоміжних підприємств є млин, цехи по переробці винограду та томатів, механічна майстерня. Крім того, розміщені меліоративна станція і виноробний пункт.
У селі - середня і восьмирічна школи, а також школа робітничої молоді, дві бібліотеки, клуб, Будинок культури. Працює лікарня на 25 ліжок. Жителі користуються послугами швейної і шевської майстерень, ательє по ремонту годинників, радіо і електроприладів. За післявоєнні роки споруджено понад 200 житлових будинків. До 50-річчя Жовтня в селі збудовано нове приміщення середньої школи, закладено парк.
Граденнці засновані па початку 90-х років XVIII століття запорізькими козаками. В 1917 році в селі утворився партійний осередок.
Уродженець Градениць Г. О. Богаченко - перший секретар партосередку і голова ревкому - в роки Великої Вітчизняної війни передав у фонд оборони понад 100 тис. крб. Збудований на ці гроші винищувач був переданий двічі Герою Радянського Союзу льотчику 0. І. Кондакову.
На території села виявлені поселення античного часу (IV—І століття до н. е.) та перших століть н. ери.
У Граденциях народилась Г. В Олійниченко - народна артистка РРФСР

Сучасна карта - Градениці