Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Новосільське

НОВОСІЛЬСЬКЕ ( до 1947 року –Сату-Ноу) – село, центр сільської Ради, розташоване за 36 км від райцентру. Населення – 3637 чоловік.
У селі – колгосп ім. Леніна та риболовецька артіль ім. Щорса. Колгоспу належить 6103 га землі, в т. ч. 363 виноградників. Провідні галузі
виробництва – вирощування зернових та м’ясо-молочне тваринництво; допоміжні – городництво, садівництво, виноградарство, птахівництво, бджільництво. Значні доходи дають соняшник і тютюн. Є в господарстві механічні і столярні майстерні, три насосні станції, лісопильня, зерносховище, черепичний та цегельний заводи, винзавод, кузня, млин і олійня.
Колгоспники артілі м Щорса, крім вилову риби, займаються рільництвом, виноградарством, овочівництвом.
У Новосільському є середня школа, бібліотека, Будинок культури на 600 місць. Відомий в районі гурток парашутистів Новосільської  школи. Функціонує лікарня. Діє швейна майстерня.
За 1959-1965 рр. побудовано 98 нових будинків. Силами молоді споруджено стадіон. Недалеко від села – піонерський табір ім. Ю. Гагаріна.
Засноване село у 1816 році. Селяни займались виноградарством, садівництвом і шовківництвом.
Новосільчанин І. С. Нягу  був командиром полку бригади Г. І. Котовського, активним учасником громадянської війни. Він загинув у 1920 році.

Дивиться також інші населені пункти цього району:

Сучасна карта - Новосільське