Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Фонтанка

ФОНТАНКА – село, центр сільської Ради. Відстань до районного центру –             45 км, до за­лізничної станції Кремидівка – 20 км. Насе­лення – 2009 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Вапнярка, Крижанівка, Ліски, Нова Дофінівка, Олександрівка, Стара Дофінівка.
В селі розташований відділок овоче-молочного радгоспу ім. 50-річчя Жовтня, якому належить 1047 га землі. Тут розвинуте виноградарство, городництво і садівництво. З допоміжних підприємств є млин, пилорама, ремонтні
майстерні.
Керуючий відділком О.І. Вацько за високі показники у розвитку тваринництва і рослинництва нагороджений орденом Леніна і двома медалями (золотою і бронзовою) Виставки досягнень народного господарства СРСР. Ланкова рільничої бригади П.Р. Дубенко удостоєна знання Героя Соціалістичної Праці.
Є восьмирічна школа, середня шкода робітничої молоді, бібліотека, Будинок культури. У 1964 році на обласному огляді сільської художньої самодіяльності колектив фонтанківців нагороджено дипломом І ступеня. Протягом семирічки збудовано 250 нових будинків.
Село засновано в 1892 році переселенцями з Київської губернії.
Жителі пишаються своїм видатним земляком – українським живописцем академіком К.К. Костанді (1852–1921).
На околицях сіл Крижанівки і Нової Дофінівки виявлені рештки поселення скіфського часу (IV – III століття до н.е.) та черняхівської куль­тури (III – IV століття н. ери).

Сучасна карта - Фонтанка