Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Роксолани

РОКСОЛАНИ (кол. Бузиновате) – село, центр сільської Ради, розташоване за 9 км від райцентру і за 6 км від залізничної станції Бугаз на лінії Одеса-Ізмаїл. Населення підпорядковане селище Затока.
Колгосп ім. Леніна має 4187 га землі, з них 3166 га орної. 346 га виноградників. Напрям господарства – м'ясо-молочне тваринництво, вирощування зернових культур, винограду. З допоміжних підприємств працюють цегельно-черепичний завод, пилорама, млин, виноробний пункт. У 1967 році значних успіхів добилися тваринники, які виробили по 39,1 цнт м’яса і по 269,9 цнт молока на 100 га угідь.
В Роксоланах є восьмирічна школа, бібліотека, Палаці культури на 400 місць. Функціонує лікарня.
За останні 4-5 років зведено 100 житлових будинків.
Засноване село в 40 роках ХІХ століття. В центрі села споруджено пам’ятник В. І. Леніну.
На північній околиці села виявлено рештки стародавнього міста Ніконій, де жили грецькі поселенці з VI століття до н. е. Воно існувало до ІІІ століття н .е. Тут знайдено теракотові статуетки, багато срібних та мідних монет стародавніх міст Істрії, Тіри та Ольвії. На південь від села, біля селища Затоки розкопано поселення доби бронзи (ІІ тисячоліття до н. ери) та античних часів (IV століття н. ери).

Сучасна карта - Роксолани