Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Будеї

БУДЕЇ – село, центр сільської Ради. Розташовані на річці Кодимі, за 18 км від районного центру і за 7 км від залізничної станції Абомелікове на лінії Одеса-Київ. Населення – 2864 чоловіка. Сільраді підпорядковане село Смолянка.
Багатогалузевий колгосп ім. Ілліча має 4363 га земельних угідь; з допоміжних підприємств млин, олійню, метало- та деревообробні майстерні. Тут також розміщене Будеївське лісництво. В 1967 році на площі 926 га колгосп пересічно одержав по 20,1 цнт озимої пшениці, кукурудзи на зерно по 33,6 цнт. На 100 га сільгоспугідь вироблено по 58,7 цнт м’яса.
Є середня школа, бібліотека, клуб на 200 місць, народний університет культури. Відкрито меморіальний музей академіка-живописця Є. І. Столиці (1870-1929).
Село засноване у XVIII столітті. В 1769 році його спустошили татари, а в 1770 жителі постраждали від епідемії чуми. У 1905 році тут відбувались селянські заворушення, поширювалась революційна література. Багато селян воювали в складі партизанського загону І. К. Дячишина. В 1920 році в селі була роззброєна куркульська банда.Восени 1921 року тут створена партійна організація. В 1926 році завершилось спорудження лікарні.
Під час гітлерівської окупації в селі виникла партизанська група, яку очолив лейтенант Радянської Армії В. В. Курбола. З червня 1043 по березень 1944 року ця група вела активну боротьбу проти фашистських загарбників – розповсюджувала листівки та зведення Радянського інформбюро, вчиняла диверсії. Об’єднавшись з партизанським загоном Д. Б. Мурзіна, що теж діяв на Кодимщині, партизани розгромили штаб гітлерівського полку, який містився в центрі Будеїв, знищили військові вантажі.

Сучасна карта - Будеї