Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Нові Трояни

НОВІ ТРОЯНИ - село, центр сільської Ради, розташоване за 42 км від районного центру і за 12 км від залізничної станції Чадир-Лунга на лінії Одеса - Рені. Населення – 4825 чоловік.
Колгосп «Шлях до комунізму» має 7418 га землі, з них орної - 5124 га, виноградників - 530 га. Це багатогалузеве господарство м'ясо-молочного напряму, вирощує також зернові, овочеві і кормові культури, виноград, тютюн. Допоміжні підприємства - черепичний і цегельний заводи, олійня, виноробний пункт, пилорама, столярно-теслярська, деревообробна та ремонтна майстерні.
Знатний кукурудзовод колгоспу ланковий І. Г. Єнакієв та доярка М. П. Бондар удостоєні ордена Леніна.
Село має середню школу і школу сільської молоді. При школі є кімната В. І. Леніна та музей «Молода гвардія». Танцювальний колектив школи на республіканському огляді художньої самодіяльності, присвяченому 150-річчю з дня народження Т. Г. Шевченка, був нагороджений грамотою ЦК ЛКСМУ і Міністерства освіти УРСР. В селі є бібліотека, Будинок культури на 700 місць. Працює лікарня на 25 ліжок. В 1966 - 1967 рр. споруджено 130 житлових будинків.
Засноване село в 1829 році болгарами і гагаузами, які переселилися з-за Дунаю з села Старого Трояна.

Сучасна карта - Нові Трояни