Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Шевченкове

ШЕВЧЕНКОВЕ – (до 1920 року – Ламзаки) – селище, центр селищної Ради, розташоване за 16 км на південний захід від районного центру і за 9 км від залізничної станції Раухівка. Населення – 471 чоловік. Селищній Раді підпорядковані населені пункти Рейкове і Чигирин.
На території селища розташувалось Березівське районне об’єднання «Сільгосптехніка», державна Березовська сортовипробувальна дільниця, яка вивчає різні сорти зернових стосовно до умов району. Сортодільницею досліджені й вирощенні пшениця Одеська-16, Безоста-1, кукурудза Вір-42, Одеська-10, що дають з року в рік високі і сталі врожаї.
Тут є восьмирічна школа, бібліотека, Будинок культури, народний університет культури. Велика увага приділяється фізкультурі і спорту. Футбольна команда посідає одне з перших місць в районі. Крамниці, будинки міського типу, водопостачання свідчать про благоустрій селища. Воно засаджене плодовими і декоративними деревами. В центрі – красивий парк, в якому встановлено пам’ятник Т. Г. Шевченку.
На місці поміщицького хутора у 1920 році виник перший в Одеській окрузі радгосп ім. Шевченка. Серед його робітників були колишні наймити і демобілізовані червоноармійці П. М. Мало нога і М. І. Албул. У 1925 році робітники ленінградського Путиловського заводу передали радгоспу перші 5 тракторів. На базі цієї тракторної колони радгоспу в 1928 році виникла перша в Радянському Союзі машинно-тракторна станція. Шевченківська МТС стала лабораторією, де створювався новий тип сільськогосподарського підприємства, що допомагав селянам стати на шлях колективізації. За досягнуті успіхи МТС у 1930 році нагороджено орденом Трудового Червоного Прапора, а в 1948 році в зв’язку з 20-річчям з дня заснування МТС – орденом Леніна.
Під час Великої Вітчизняної війни працівники МТС організували в 1943 році на тимчасово окупованій фашистами території партизанський загін.
Після визволення Березівського району від німецько-фашистських загарбників механізатори МТС показали зразки самовідданої праці. Бригада К. Г. Сомова за один сезон виробила по 2-3 річних норми на трактор.
За успіхи, досягнуті у 1952-1953 рр., 114 механізаторів стали учасниками Всесоюзної сільськогосподарської виставки.
Двоє ветеранів МТС – П. М. Мало нога і К. Г. Сомов нагороджені орденом Леніна, бригадири тракторних бригад І. Я. Путенцов та І. О. Внученко удостоєні звання Героя Соціалістичної Праці.

Сучасна карта - Шевченкове