Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Василівка

ВАСИЛІВКА — село, центр сільської Ради. Відстань до районного центру 12 км. до залізничної станції Затишшя на лінії Одеса-Київ - 21 км. Населення 885 чоловік. Сільраді підпорядковано село Чорнова Стінка.
В селі розташована центральна садиба колгоспу ім. Шевченка, який має 3722 га земельної площі. Крім вирощування зернових і технічних культур, в артілі розвинене тваринництво, зокрема вівчарство. Допоміжні підприємства — млин, олійня, лісопильня, крупорушка, ремонтна майстерня.
Є восьмирічна школа, бібліотека, клуб на 200 місць. Зведено па останній час 70 житлових будинків.
Василівка заснована в 1793 році. У 1863 році туї відбувся виступ селян, спрямований проти поміщиків і жорстоко придушений військовим загоном.
У роки першої російської революції агітаційно-пропагандистську роботу серед місцевих селян провадила вчителька IН. С. Герман, за що була заарештована в січні 1906 року.
На території села знайдено ранньослов’янське поховання черняхівської культури (IV століття нашої ери).

Сучасна карта - Василівка