Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Білолісся

БІЛОЛІССЯ (до 1947 року - Акмангіт)- село, центр сільської Ради, розташоване за 9 км на північний схід від районного центру і на 12 км від залізничної станції Сарата (на лінії Одеса Ізмаїл). Населення — 3335 чоловік.
У голі — колгосп ім. Кутузова, багатогалузеве господарство, яке має 9415 га землі. Виробничий напрям - вирощування зернових культур, виноградарство. В артілі є черепичний цех, пилорама, кузня та вінзавод. На південній околиці села кам`яні кар'єри, де добувають бутовий камінь.
Серед механізаторів відомі в області зачинателі руху швидкісників брати Криворученки.
В Білоліссі — середня школа, клуб, де працює університет культури. Функціонує лікарня на 25 ліжок. До послуг населення— павільйон побутового обслуговування.
Білолісся засноване в 1815 році на місці татарського поселення. Під час румуно-болгарської окупації в селі діяло революційне підпілля. Восени 1918 року був створений ревком, який устанонив через своїх посланців зв'язок з Радянською Україною. У квітні 1923 року членів ревкому заарештували, але підпілля не припинило своєї діяльності. В селі відбувались заворушення, особливо сильні під час Татарбунарського повстання.
Навколо села збереглося багато курганів, деякі з рештками кам'яних споруд.

Сучасна карта - Білолісся