Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Слов’яно-Сербка

СЛОВ`ЯНО-СЕРБКА — село, центр сільської Ради. Розташована за 25 км на південний захід від районного центру і за 14 км від залізничної станції Тирасполь (Молдавська РСР). Населення — 900 чоловік. Сільраді
підпорядковані населені пункти Антоноковач, Новосавицьке, Олег, Юрківка.
В селі — центральна садиба колгоспу «Радянська Україна», який мас 4790 га землі. в т. ч. 3452 га орної. Колгосп спеціалізується на вирощуванні зернових і технічних культур, а також займається тваринництвом.
В Слов'яно-Сербці є восьмирічна школа, клуб.
Село засноване у 1862 році переселенцями з с. Сербки.
Під час революції 1905 року в Слов'яно- Сербці розповсюджував нелегальну літературу вчитель М. Волков. Під його впливом селяни часто збирались і говорили про розподіл землі, поміщицького майна. За розповсюдження революційної літератури вчителі школи Я. Д. Андрєєв і М. С. Скульський були заарештовані у березні 1906 року.
Одним з організаторів комітету незаможників у червні 1920 року був колишній матрос крейсера «Аврора» С. Н. Нумерований. Багато жителів села воювали в бригаді Г. І. Котовського.
Уродженцю Слов'яно-Сербки С. К. Осадчому, який в складі інтернаціональної бригади брав участь у боях з франкістськими фашистами в Іспанії, у 1938 році посмертно присвоєно звання Героя Радянського Союзу.
В околицях села розкопано 3 кургани з похованнями доби бронзи (II — початок І тисячоліття до н. ери).

Сучасна карта - Слов’яно-Сербка