Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Новоподільське

НОВОПОДІЛЬСКЕ ( до 1927 року – П’ятигорка) – село, цент сільської Ради, розташоване за 8 км від районного центру, за 3 км від залізничної станції Раухівка на лінії Одеса-Москва. Населення – 500 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Зброжківка, Донська Балка, Карнагорове, Косівка, Новоселівка, Степанівка.
На території села розташована бригада колгоспу ім. Шевченка, господарство якого спеціалізується на відгодівлі свиней і великої рогатої худоби. Комплексна бригада має 1600 га орної землі, вирощує зернові культури, трави і коренеплоди. У 1967 році вирощено з га 27 цнт пшениці 26 цнт ячменю, 33 цнт вівса, 34 цнт кукурудзи. З 1963 по 1967 рр. вироблено пересічно на 100 га сільгоспугідь по 197,5 цнт м’яса.
Є лісопильня, столярні та ремонтні майстерні.
Тут працюють восьмирічна школа. Будинок культури на 500 місць. За 1959-1967 рр. зведено понад 120 житлових будинків.
Село славиться майстерністю жінок-вишивальниць.
Новоподільске виникло на початку ХХ століття. Під час тимчасової окупації фашисти пограбували село, а при відступі – спалили його.

Сучасна карта - Новоподільське