Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Калчева

КАЛЧЕВА -  село, центр сільської Ради, розташоване за 25 км від районного центру і залізничної станції Болград. Населення -  4804 чоловіка.
Колгосп ім. Димитрова має 8236 га землі, в т. ч. орної - 5758 га. садів,
виноградників і тутових насаджень - 765 га. Основний напрям господарства - виробництво зерна, м'ясо-молочне тваринництво, а також виноградарство, садівництво. У 1967 році артіль виростила по 23,3 цнт зернових, 57,5 цнт винограду з га. Поблизу села є став площею 65 га, де розводять рибу. З допоміжних підприємств в артілі працюють ремонтна майстерня, олійня, пілорама, цегельний завод.
Артіль підтримує зв'язок з кооперативом «Дружба» Народної Республіки Болгарії. Обидва господарства обмінюються досвідом, делегаціями.
Є в селі середня школа, бібліотека, клуб на 200 місць. Функціонує лікарня на 25 ліжок. Працюють пункт побутового обслуговування і швейна майстерня. З 1959 по 1966 рр. тут споруджено 150 нових будинків. Висаджено 4 тис. декораративних і фруктових дерев.
Колчева заснована в 1861 році.
В 1905—1907 рр. учитель Хінев разом з селянами Миколою і Дмитром Парапанами поширювали революційні прокламації, закликаючи до страйку. Всі троє були заарештовані і вислані з села.
Під час румуно-боярської окупації в селі діяла підпільна організація на чолі а учасником Татарбунарського повстання І. Д. Перелі.
В пам'ять про загиблих жителів в першій світовій війні в селі споруджено пам'ятник.
Поблизу села виявлені поселення епохи пізньої бронзи (кінець II - початок І тисячоліття до н. е.). ІІІ - IV століть н. е. та слов'янське поселений IX - X століть.

Сучасна карта - Калчева