Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Жовтий Яр

ЖОВТИЙ ЯР (до 1944 року — Сарияри) — село, центр сільської Ради, розташовано поблизу озера Алібею, за 28 км від райцентру і за 25 км від залізничної станції Кулевча. Населення — 1300 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пупкти Маразліївка, Мар'янівка, Нове, Раз- дольне, Ройлянка, Царичанка.
У селі — центральна садиба рільничо-тваринницького колгоспу ім. Калініна, який має 11 420 га землі; з допоміжних підприємств — черепичний завод, лісопильню.
У Жовтому Яру є восьмирічна школа, клуб, бібліотека. Працює швейна майстерня.
Засноване село у 1789 році вівчарями-муканами, вихідцями з Австрії. Жителі Жовтого Яру брали активну участь у Татарбунарському повстанні. Загін, очолюваний А. І. Клюшниковим, одержував матеріальну допомогу від жовтоярців.
На території села виявлено поселепня часів пізньої бронзи (кінець II — початок І тисячоліття до н. е.), та перших століть н. ери. Є кургани кочових племен XI —XIII століть.

Сучасна карта - Жовтий Яр