Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Бакша

БАКША – село, центр сільської Ради, розташоване за 15 км від районного центру. До залізничної станції Заплази – 20 км. Населення – 2060 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Гетьманівка, Йосипівка.
У володінні рослинницько-тваринницького колгоспу «Росія» 6674га землі, в т. ч. 4782 га орної. Урожай пшениці з га в 1966 році становив 25,6 цнт; одержано на 100 га сільськогосподарських угідь 272 цнт молока.
Є допоміжні підприємства: олійня, млин, лісопильня, 2 ремонтні майстерні. Обслуговує господарство ветеринарний пункт.
Тут працюють середня школа, клуб на 200 місць, бібліотека. Діє лікарня на 25 ліжок. У післявоєнні роки споруджено 78 житлових будинків. До послуг жителів – кравецька та шевська майстерні.
Бакша згадується в історичних документах за 1745 рік. В 1867-1869 рр. у Гетьманівці відбулись селянські заворушення в зв’язку з розмежуванням поміщицьких і селянських земель. Поліція заарештувала багатьох селян.
Голова ревкому Шахотін загинув у боротьбі з контрреволюційними бандами. Його поховано в центрі села.
Під час фашистської окупації в Бакші організувалося патріотичне підпілля, яким керував майор Червоної Армії комуніст В. О. Рябчик, що після тяжкого поранення був змушений залишитися на хуторі Дубки. Населення активно допомагало партизанському загону «Буревісник».
Жителі Бакши Й. І. Гранківський і О. А. Плешко командували місцевими партизанськими групами.

Дивиться також інші населені пункти цього району:

Сучасна карта - Бакша