Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Северинівка

СЕВЕРИНІВКА (до 1917 року - Потоцьке) – село, центр сільської Ради. Розташована за 18 км на південь від районного центру і за 15 км від залізничної станції Буялик. Населення – 920 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Адамівка, Руська Слобідка.
Колгосп ім.. Леніна рільничо-тваринницького напряму, має 11 580 га землі, з якої 7694 га орної, 2067 га пасовищ. Врожай пшениці у 1966 році становив 31,5 цнт з гектара. З допоміжних підприємств працюють сепараторний пункт, млин.
В селі є середня школа, бібліотека, клуб на 200 місць. Діє лікарня на 50 ліжок.
Северинівка виникла на початку ХІХ століття. Влітку 1905 року селяни виступили з вимогою розподілу поміщицької землі. Одеська жандармське управління відносило села Северинівської волості до числа головних вогнищ селянських виступів у Одеському повіті.
Під час Великої Вітчизняної війни через Северинівку проходила лінія оборони військ Приморської Армії, яка захищала Одесу від наступаючого ворога.
На території села виявлено поселення ІІІ-ІV століть н. ери.

Сучасна карта - Северинівка