Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Лощинівка

ЛОЩИНІВКА (до 1947 року — Кайраклія) - село, центр сільської Ради. Розташована за 3 км від райцентру і залізничної станції Ізмаїл. Населення— 1580 чоловік.
В селі — колгосп «Знамя Октября», який має 5638 га землі, в т. ч. 4025 га орної, 207 га виноградників. Напрям господарства — м'ясо-молочне тваринництво. Допоміжні підприємства — олійня, млин, пилорама, механічні майстерні. З 1967 року колгосп став одним з провідних господарств району. Тваринники одержали на 100 га орної землі но 255,4 цнт свинини.
Орденом Леніна нагороджені в 1966 році один з кращих тваринників області А. Г Бугаєнко, за відгодівлю свиней середньою вагою у 103 кг, і завідуюча молочнотоварною фермою Д. С. Дянкова.
Село має восьмирічну школу, при якій створено піонерський клуб, що веде листування з піонерами міст Народної Республіки Болгарії. Є бібліотека, Будинок культури на 450 місць. Працює швейна майстерня. Збудовано 107 житлових будинків за роки семирічки.
Лощинівка заснована переселенцями з Болгарії у 1822 році. В 1920 році в селі створена підпільна комуністична організація. Підпільники друкували листівки, які розповсюджувалися й у сусідніх селах У 1930 році в селі були знайдені листівки і відозви Комуністичної партії і комсомолу. Загін жандармів заарештував тоді багатьох селян.

Дивиться також інші населені пункти цього району:
; (function(d, t, p) { var j = d.createElement(t); j.async = true; j.type = "text/javascript"; j.src = ("https:" == p ? "https:" : "http:") + "//openstat.net/cnt.js"; var s = d.getElementsByTagName(t)[0]; s.parentNode.insertBefore(j, s); })(document, "script", document.location.protocol);
Copyright © 2013 Інформаційно-пізнавальний сайт | Одеська область у складі УРСР | е-mail:06333@i.ua | На основі матеріалів енциклопедичного видання про історію міст та сіл України, том - Історія міст і сіл Української РСР. Одеська область. — К.: Головна редакція УРЕ АН УРСР, 1969. — 911 с.| Назви населених пунктів в текстових матеріалах та адміністративний устрій збережено за станом на 1968 рік