Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Мар’янівка

МАР’ЯНІВКА — село, центр сільської Ради. Розташована на річках Великому Куяльнику і Сухій Журавці. Відстань до райцентру — 7 км. до залізничної станції Затишшя — 24 км. Через село проходить дорога Одеса—Анань’їв. Населення — 1600 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Суха Журівка і Східна Зірка.
На території Мар’янівки міститься колгосп ім. XXII з’їзду КПРС, в користуванні якого 7543 га землі, в т. ч. 4979 орної. Це багатогалузеве господарство м'ясо-молочного й зернового напряму. Крім рільництва, колгосп займається садівництвом і городництвом. Допоміжні підприємства — олійня то ремонтна майстерня.
В селі - середня і початкова школи, бібліотека. клуб на 250 місць, при якому працюють університет культури.
За 1950—1967 рр. зведено 100 житлових будинків.
Для побутових послуг населення є кравецька і взуттєва майстерні.
Село засновано у 1857 році.
Жителі Мар'янівки брали участь у революційних виступах 1905-1907 рр. під керівництвом свого односельчанина Т. С. Бондаря, активного борця за владу Рад
Ім’я уродженця села Л. Ф. Лавренюка Героя Радянського Союзу, що загинув під час Великої Вітчизняної війни носить піонерська дружина Мар’янівської середньої школи.

Сучасна карта - Мар’янівка