Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Новогеоргіївка

НОВОГЕОРГІЇВКА (кол. Майнове, Братолюбівка) — село, центр сільської Ради, розта­шоване за 7 км від районного центру і за 13 км від залізничної станції Жеребкове на лінії Одеса—Помічна. Населення — 2385 чоловік.
В селі є колгосп «Родина» — багатогалузеве господарство зерно-м'ясо-молочного напряму, яке має 5940 га земельних угідь, в т. ч. 3850 га орних. Господарство славиться в районі розвиненим шовківництвом. За успіхи у вирощуванні туто­вого шовкопряду ланкова О. С. Грабовська на­городжена у 1966 році орденом Леніна. З допо­міжних підприємств — 2 млини і ремонтна май­стерня. За післявоєнний час споруджено 250 бу­динків.
У селі працюють середня школа, бібліотека, Будинок культури на 520 місць. На околицях села висаджено 15 га лісу, в центрі розбито двогектарний фруктовий сад.        .
Новогеоргіївська сільська Рада а соціалі­стичному змаганні по благоустрою села та вико­нанню господарських планів нагороджена в 1967 році перехідним Червоним прапором Ананьївського райкому партії та райвиконкому.
Село виникло в 1820 році. Під час революції 1905—1907 рр. тут відбулися заворушення. Селяни вимагали розподілу поміщицької землі і вчинили збройний опір загонові поліцаїв, ви­кликаному для придушення виступу.
Партійний осередок сформувався в 1920 році, комсомольський, - в 1922 році. Одним з органі­заторів колгоспного руху в селі був одеський комуніст — 25-тисячннк К. В. Малющенко.
Поблизу села знайдено кам’яну бабу кочівників IX—XI століть.

Сучасна карта - Новогеоргіївка