Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Перехрестове

ПЕРЕХРЕСТОВЕ — село. центр сільської Ради, залізнична станція. Розташоване за 12 км від районного центру. Населення — 687 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Бірносове, Жигайлове, Мала Тонорівка, Новозаріцьке, Онилове, Павлівка, Перехрестове Перше,
Перше Травня, Петрівка, Софіївка, Унтилівка, Федосіївка, Щастя.
Колгосп «Україна» має 9805 га землі, в т. ч. 6742 – орної. Під садами і виноградниками зайнято 230 га земельної площі. Це багатогалузеве господарство, що займається зерновими, технічними культурами та тваринництвом. Є ветеринарна лікарня. Допоміжні  підприємства – механічний млин, 2 олійні, 2 лісопильні, 3 ремонтні майстерні, працюють філії Великомихайлівського вин заводу, Фрунзівського маслозаводу. На території села міститься відділення районного об’єднання «Сільгосптехніка».
З 1965-1966 рр. колгосп «Україна» був занесений на районну Дошку пошани. Орден Леніна одержала ланкова М. І. Мельник, яка протягом ряду років вирощувала по 420 цнт. цукрових буряків з гектара.
Тут працюють середня школа та середня школа сільської молоді. Є бібліотека. Будннок культури на 450 місць, при якому організовано на­родний університет. З 1959 по 1967 рр. зведено 200 нових будинків. До послуг трудящих кравецька майстерня. Діє лікарня на 20 ліжок.
Перехрестове виникло у 80-х роках XIX століття в зв'язку з побудовою залізниці.
В роки Великої Вітчизняної війни в Перехрестовому діяла підпільна група. Патріоти виводили з ладу машини, засинали пісок у букси вагонів, випускали з цистерн бензин і нафту.

Сучасна карта - Перехрестове