Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Десантне

ДЕСАНТНЕ ( до 1944 року – Галілешти) – село, центр сільської Ради, розташоване на захід від озера Сасика, за 30 км від райцентру і за 52 км від залізничної станції Дзинілор. Населення – 2850 чоловік. Сільраді
підпорядковане село Ново миколаївка.
На території села – колгосп ім. Мічуріна, якому належить 6862 га землі, в т. ч. 4122 га орної. Основний напрям господарства – вирощування зернових, городництво і садівництво. Колгосп постачає овочі Ізмаїльському консервному комбінату.
В селі – восьмирічна школа і середня школа сільської молоді, консультаційний пункт заочної середньої школи. Є бібліотека, клуб на 320 місць, лікарня. Працює швейна майстерня.
За останні 5-6 років споруджено 100 житлових будинків, автобусну станцію.
Десантне виникло в кінці XVIII століття на місці татарського поселення.
У 1906 році селяни виступили проти місцевої влади. Організаторів було заарештовано і засуджено.
Жителі брали активну участь у Татарбунарському повстанні і у вересні 1924 року захопили владу в селі в свої руки. Після придушення повстання в Галілештах загинуло 18 героїв-повстанців, в їх числі А. І. Клюшников.
Напередодні визволення села від німецько-фашистських окупантів, в липні 1944 року, поблизу села висадилось 11 десантників на чолі з І. В. Бондаренком. 9 героїв загинуло в боях з фашистами. В центрі села встановлено пам’ятник, де викарбовано їх імена. Ім’я І. В. Бондаренко навічно занесено в списки жителів села. В пам'ять про цей героїчний епізод село дістало свою назву.

Сучасна карта - Дмитрівка