Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Мирнопілля

МИРНОПІЛЛЯ (до 1944 року - Фрідентель) – село, центр сільської Ради. Розташоване в північно-західній частині району на березі річки Чаги (притока Когильника), за 10 км від райцентру і залізничної станції Арциз. Населення – 2178 чоловік.
В селі – сільгоспартіль «Іскра», яка має 6260 га землі, з них 4502 га орної. Основний напрям господарства – рільництво і тваринництво. У 1967 році колгоспники виростили по 26,7 цнт пшениці, 41,5 цнт кукурудзи, 168,2 цнт овочів з га. Господарство має лісопильню, пасіку. Крім сільгоспартілі «Іскра», на території села міститься радгосп «Арцизький», що займається відгодівлею свиней та великої рогатої худоби. У радгоспі – 579 га землі; є млин.
В Мирнопіллі розташована дослідна станція Дніпропетровського науково-дослідного інституту кукурудзи.
Село має середню, дві восьмирічні школи і середню школу сільської молоді, 2 бібліотеки, 2 клуби. Мешканців села обслуговують кравецька і шевська майстерні.
Засноване село у 1834 році. Після визволення цього району від боярсько-румунської окупації в село прибули переселенці із Західної України та Вінницької області.
Загальною пошаною у земляків користується комуніст П. І. Кольцун, завідуючий вівцефермою колгоспу, який за героїзм, виявлений в роки Великої Вітчизняної війни, нагороджений трьома орденами Слави.

Сучасна карта - Мирнопілля