Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узятиТУТ
Пошук від
Ряснопіль
РЯСНОПІЛЬ – село, центр сільської Ради, розташоване на 28 км на південний схід від районного центру та залізничної станції Березівка. Населення – 1356 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Зеленопілля, Іванівна, Оленівка, Основа, Петрівка, Сухине.
Місцевому колгоспу «Іскра» належить 11 167 га сільгоспугідь, в т. ч. 7643 га орної землі. Напрям господарства – рільництво і м'ясо-молочне тваринництво. У 1967 році артіль виростила по 27,6 цнт пшениці і 34 цнт кукурудзи з га. Колгосп пересічно виробляє на 100 га сільськогосподарських угідь понад 186 цнт молока, по 42 цнт м’яса і 25 цнт зернових з гектара. Він посідає в районі одне з перших місць за врожайністю. З допоміжних підприємств є млин, 2 виноробні, цех безалкогольних напоїв, олійня, 6 виробничих майстерень. На території села розташоване відділення «Сільгосптехніка». Село має середню школу. Будинок культури на 650 місць, при якому працює народний університет. Є лікарня на 25 ліжок. Створено один з перших в області історико-краєзнавчий музей. Ініціатор його заснування П. П. Лопата, доцент Одеського політехнічного інституту, уродженець села. За першість в змаганні між сільрадами по культурному будівництву голову виконкому сільради В. П. Кубренюка нагороджено медаллю «За трудову доблесть». За 195-1967 рр. в селі споруджено 65 будинків. Перші історичні відомості про Ряснопіль стосуються кінця XVIII століття. У 1902 році в Ряснопільській волості існувала нелегальна революційна група, очолювана вчителем Петровської земської школи М. Волковим, а з 1905 року – вчителькою цієї ж школи М. В. Зав’яловою. Група підтримувала зв'язок з підпільною більшовицькою організацією Одеси. Під час революції 1905-1907 рр. в селах Ряснополі, Петрівці сформувалися бойові селянські дружини. Селяни виступали з вимогою підвищення оплати праці. У січні 1906 року дружинники Ряснополя захопили поміщицьку економію. Виступ був придушений військовим загоном, а організатори його заарештовані і вислані до Сибіру. Селяни Ряснопля в грудні 1917 року організували червоногвардійський загін, який згодом влився в Тилігуло-Березанський полк Червоної Армії. Під час Великої Вітчизняної війни в селі діяла підпільна патріотична група, яку очолював голова колгоспу «Червоноармієць» (с. Основа) М. М. Рибалко. В 1943 році фашисти розстріляли 35 активістів – членів цієї групи. В центрі села споруджено пам’ятник загиблим партизанам і воїнам Радянської Армії. У Ряснопільському відділенні «Сільгосптехніка» працює кавалер двох орденів Слави Л. С. Береза. На території Ряснполя знайдено кам’яну сокиру доби бронзи (II тисячоліття до н. ери).