Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Виноградівка

ВИНОГРАДІВКА  (до 1945 року - Курчій) - село, центр сільської Ради. Розтатована за 7 км від районного центру і залізничної станції Болград. Населення - 4520 чоловік.
На території села - колгосп ім. XXII з'їзду КПРС, у володінні якого 6649 га землі, в т. ч. 4779 га орної, 463 га виноградників. За напрямом - це зернове і овочівницьке господарство з розвиненим тваринництвом, займається також виноградарством. Допоміжні підприємства - млин, олійня, виноробний пункт, механічні і столярні майстерні. Починаючи з 1966 року колгосп виборює перше місце в районі по врожайності зернових. У 1967 році урожай озимої пшениці становив 28 цнт, кукурудзи — 52,7 цнт з гектара.
В артілі працює одна з кращих доярок області О. Г. Адам, яка щороку надоює від кожної корови по 2700—2800 кг молока; у 1966 році вона нагороджена орденом Леніна. В 1967 році переможцем у соціалістичному змаганні серед механізаторів району став Г. М. Терзі, який за сезон намолочує 8—9 тис. цнт хліба. Він теж удостоєний ордена Леніна.
Село має дві школи: восьмирічну і середню сільської молоді, з консультаційним пунктом дія заочників. Є клуб, бібліотека, при якій створені пересувні бібліотечки для обслуговування тваринників і механізаторів на польових станах. Функціонує лікарня на 25 ліжок. До послуг жителів - швейна і шевська майстерні. У селі споруджено понад 350 будинків за останні 20 років.
Виноградівка заснована в 1811 році переселенцями з Болгарії.
На території села виявлено рештки поселень доби бронзи, скіфського часу (VI - II століття до н. е.), перших століть н. е. та слов'янське поселення X -  XI століть.

Сучасна карта - Виноградівка