Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Муравлівка

МУРАВЛІВКА - село, центр сільської Ради, розташоване біля озера Китаю, за 50 км від районного центру і за 25 км від залізпичної станції Дзинілор. Населення-2030 чоловік.
На території села міститься колгосп ім. ХХІІ з'їзду КПРС, у володінні якого 377І га землі, в т. ч. виноградників —359 га. Це багатогалузеве господарство. основний напрям якого — виноградарство. Артіль займається також рільництвом, тваринництвом, птахівництвом, городнийтвом, садівництвом, розведенням тутового шовкопряда. Допоміжні підприємства — млин, пилорама, цегельний завод, столярня, бондарна та механічні майстерні, крупорушка, виноробня.
Колгосп ім. XXII з'їзду КПРС — одне з передовнх у районі господарств. В 1967 році тут зібрано по 29,7 цнт озимої пшениці, 76,8 цнт винограду з гектара. Ланкова городницької бригади М. І. Колодєєна, яка вирощує пересічно по 11 тонн картоплі з кожного га, за успіхи в овочівництві в 1966 році нагороджена орденом Леніна.
У Муравлінці є восьмирічна школа, дві бібліотеки, народний університет культури, Будинок культури на 550 місць. До послуг жителів швейна майстерня. Відома в районі шкільна піонерська організація юних слідопитів, які вивчають літопис знаменних подій в селі. Розшукуючи документи і реліквії, школярам вдалося встановити історію сільської підпільної організації, що діяла в період румуно-боярської окупації, та імена загиблих у Великій Вітчизняній війні, які поховані у братській могилі.
Село засноване у 1813 році росіянами-старообрядцями на місці татарського поселення. Основним заняттям населення було рільництво, городництво та садівництво. В часи румуно- боярської окупації в селі діяла підпільна організація, яка мала зв'язки з Ізмаїльською підпільною комуністичною організацією. Її учас­ники взяли активну участь у Татарбунарському повстанні. В жовтні 1924 року Муравлівську організацію було розкрито.
В центрі села споруджено пам'ятник воїнам, які загинули у Великій Вітчизняній війні.

Дивиться також інші населені пункти цього району:
; (function(d, t, p) { var j = d.createElement(t); j.async = true; j.type = "text/javascript"; j.src = ("https:" == p ? "https:" : "http:") + "//openstat.net/cnt.js"; var s = d.getElementsByTagName(t)[0]; s.parentNode.insertBefore(j, s); })(document, "script", document.location.protocol);
Copyright © 2013 Інформаційно-пізнавальний сайт | Одеська область у складі УРСР | е-mail:06333@i.ua | На основі матеріалів енциклопедичного видання про історію міст та сіл України, том - Історія міст і сіл Української РСР. Одеська область. — К.: Головна редакція УРЕ АН УРСР, 1969. — 911 с.| Назви населених пунктів в текстових матеріалах та адміністративний устрій збережено за станом на 1968 рік