Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Обжиле

ОБЖИЛЕ - село, центр сільської Ради, розташоване на лівому березі річки Кодими, за 20 км від районного центру і за 8 км від залізничної станції Абомелікове на лінії Одеса-Київ. Населення – 1685 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Березівка та Новопавлівка.
В селі знаходиться колгосп «Мирний», якому належать 3680 га земельної площі, з них 2523 га – орної. Господарство вирощує зернові, цукрові буряки, займається тваринництвом. Допоміжні підприємства – олійня, ремонтна майстерня. У 1965 році колгоспу було вручено перехідний Червоний прапор райкому партії та райвиконкому.
Село має бібліотеку, восьмирічну школу. Постійно діє народний університет культури. Працюють швейна і шевська майстерні.
Обжиле засноване в середині XVIII століття.
Жителі села брали активну участь у боротьбі з німецькими та румунськими окупантами під час громадянської війни. Розташоване в лісах сусіднє село Березівка стало важливим центром партизанської боротьби на Придністрянщині. Очолив партизанський рух місцевий наймит І.К. Дячишин. Активним організатором партизанської війни став також житель Березівки Ю.А. Шаповалов. Під керівництвом цих партизанів були створені загони, які базувалися в Березівці та Обжилому. У вересні 1918 р. партизани Дячишина розгромили гетьманський каральний загін в районі Обжилого. Після вигнання німецьких окупантів село залишалося важливим партизанським центром. В березні 1919 року партизанські загони розбили петлюрівців, які вчинили напад на ці населені пункти. В 1920 році в Обжилому створено комсомольський осередок, у 1921 році – партійну організацію. Від рук бандитів у 1921 році загину представник Одеського губкому партії В.А. Островидов. Його ім’ям названа одна з вулиць Одеси.
Село Березівка славиться традиційним мистецтвом своїх ткаль. Колгоспниці Є.П. Паюл, С.С. Підгаєцька, Ф.П. Боделан нагороджені дипломами 1 і 2 ступенів обласної виставки творів образотворчого та прикладного мистецтва, присвяченої 50-річчю Великого Жовтня. Самодіяльний колектив клубу цього села у 1959 і 1963 роках одержав Почесні грамоти.
Біля села Березівки виявлено могильник з керамікою черняхівської культури.

Сучасна карта - Обжиле