Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Русько-Іванівка

РУСЬКО-ІВАНІВКА (до 1889 року - Іванівка) – село, центр сільської Ради, розташоване на берегах річки Хаджидеру, за 55 км від райцентру, залізничної станції, Білгород-Дністровської пристані. Населення – 3025 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Володимирівка, Дальнічень і Чистоводне.
На території села розміщений рільничо-тваринницький колгосп «Дружба народів», що має 6105 га землі, в т. ч. 4418 га орної, 40 га лісу, 88 га лісозахисних смуг. Однією з провідних галузей тваринництва стало вівчарство. Велике місце у колгоспному виробництві посідає виноградарство і городництво. З вирощування протягом кількох років по 100 цнт винограду з кожного га посівів бригадир виноградарів С. С. Сидоренко нагороджений орденом Леніна і одержав Велику золоту і срібну медалі Виставки досягнень народного господарства СРСР. В колгоспі обладнані механічні майстерні, пилорама, налагоджене черепичне та цегельне виробництво.
Тут працюють середня і заочна школи сільської молоді. На кошти колгоспу побудований Палау культури на 600 місць, при якому діють університет культури, кінолекторій, бібліотека. За післявоєнні роки збудовано 319 нових будинків. У 1966 році відкрито 4 побутових заклади. Населення обслуговує лікарня, є машина швидкої допомоги. В селі створено футбольну та волейбольну команди, працюють секції легкої атлетики й гімнастики. У 1967 році споруджено стадіон.
Русько-Іванівка заснована в 1810-1812 рр. козаками і збіглими кріпаками.
Під час румуно-боярської окупації Ю. Д. Онуфрієнко згуртував місцевих революційно настроєних селян. У 1920 році тут діяло вже 2 підпільні організації, які працювали під керівництвом Бессарабського обласного комітету Комуністичної партії. Вони розповсюджували серед жителів листівки та інші нелегальні видання. Одночасно підпільники підтримували зв’язки з комуністами сусідніх сіл, зокрема Старокозачого. У 1924 році 13 чоловік з них були заарештовані. В кінці 20-х років у селі знову виникла революційна група, яка поширювала нелегальну літературу. У 1931 році жандармам вдалось ув’язнити більшість її членів. Активним діячем революційного руху в Бессарабії був син Ю. Д. Онуфрієнка П. Ю. Онуфрієнко, закатований сигуранцою в тюрмі Дофтана, на території якої тепер встановлено обеліск його пам’яті. Дочка Марія з групою патріотів загинула у боротьбі проти німецько-фашистських загарбників.
Пишаються жителі своїм земляком А. О. Житаром, який за мужність у роки Великої Вітчизняної Війни удостоєний звання Героя Радянського Союзу.

Сучасна карта - Русько-Іванівка