Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Великодолинське

ВЕЛИКОДОЛИНСЬКЕ (кол. Гросс-Лібенталь, до 1944 року – Велика Акаржа) – селище міського типу, центр селищної Ради, розташоване за 18 км від райцентру і за 2 км залізничної станції Акаржа (на лінії Одеса-Ізмаїл). Населення – 7400 чоловік.
В селищі – радгосп «Перемога», який має 2970 га земельних угідь, у т. ч . 1080 га орних. Основний напрям господарства – зерно-молочний. В 1966 році радгосп одержав урожай зернових по 30,5 цнт з га, виробив молока по 344 цнт на 100 га угідь. Радгосп «Перемога» - високорентабельне господарство. Чималий прибуток дають виноградні насадження. У 1967 році тут одержано по 53 цнт винограду. Є в радгоспі вин завод і великий холодильник для тривалого зберігання винограду.
На території селища міститься промислові підприємства: завод по виробництву цегли і черепиці, два залізобетонних заводи, на яких працюють 325 робітників. Є також цех райхарчокомбінату, який виготовляє ковбасні вироби, олію, оцет, пункт реалізаційної бази хлібопродуктів. Продукція винно-коньячного заводу експортується в різні країни світу.
У Великодолинському є дві середні школи. Школа № 1 – одна з кращих сільських шкіл Одещини. При школі – агрохімічна лабораторія, автотракторний клас. Школярі виростили персиковий сад. Старшокласники провадять дослідницьку роботу під керівництвом Київського науково-дослідного інституту садівництва. Комсомольська організація школи в 1967 році удостоєна перехідного Червоного прапора і високого звання «Краща комсомольська організація республіки». Активно працює в школі загін червоних слідопитів. Піонери зібрали багато матеріалів з історії рідного села,  про революціонера – героя громадянської війни Н. Н. Мізікевича. 300 юнаків і дівчат навчаються у сільськогосподарській школі, яка готує техніків-поливальників, будівельників, молодших тваринників.
Місце відпочинку жителів – Будинок культури і два клуби. Популярністю серед великодолинців користується вокальний ансамбль «Черемуха». Самодіяльний клуб «Олімпія» вийшла переможцем у ювілейному огляді народних талантів району.
До послуг жителів кравецька, дві шевські майстерні, пункт по ремонту годинників, електроприладів, телевізорів і радіоапаратури. Працює лікарня.
Понад 700 житлових будинків споруджено лише за 1957-1967 роки. Закладено 3 сквери.
Засноване Великодолинське у 1803 році німцями-колоністами.
У Великодолинському на братніх могилах встановлено два пам’ятники Вічної Слави. В одній з них поховані 43 радянські патріоти (серед них Красний – голова робітничо-селянської інспекції і П. П. Мізікевич – перший червоний комендант Одеси), які в серпні 1919 року взяли участь у придушенні заколоту німецьких колоністів. Другий пам’ятник символізує подвиг 28 радянських воїнів, що загинули в боях за визволення селища в період Великої Вітчизняної війни.
Поблизу села знайдені рештки стоянки часів пізнього палеоліту (40-13 тис. років тому).

Сучасна карта - Великодолинське