Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Березине

БЕРЕЗИНЕ — селище міського типу (з 1957 року), центр селищної Ради, залізнична станцій на лінії Одеса—Бессарабська. Розташоване на лівому березі річки Когильника, за 7 км від районного центру. Населення — 5400 чоловік.
Радгосп «Березине» має 11 305 га сільськогосподарських угідь, вирощує зернові, кормові та технічні культури і займається м'ясо-молочним тварнництвом.
В 1966 році радгосп був учасником Виставки досягнень народного господарства СРСР, на якій група його трудівників відзначена преміями та нагородами.
У 1967 році радгосп виробив на 100 га угідь 75,4 цнт м'яса і 168,7 цнт молока. Колектив радгоспу в 1967 році перевиконав план продажу хліба державі на 400 тонн.
У Березиному є кукурудзоколібрувальний завод, виробнича потужність якого 5 тис. тонн кукурудзи за сезон. При заводі діє комбікормовий цех. Одночасно підприємство є і хлібоприймальним пунктом району.
У селищі — середня школа, 4 бібліотеки, З клуби, лікарня на 25 ліжок; працює група відділення товариства «Знання». Є кравецькі і шевські майстерні.
За роки Радянської влади в Березиному збудовано понад 500 житлових будинків. У центрі селища висаджепий парк площею 6 га.
Засноване Березине в 1816 році. На честь перемоги російських військ в листопаді 1812 року на річці Березині село назване Березиним.
У 1917 році на Бессарабській залізниці, до складу якої входила і залізнична станція Березине, був створений залізничний комітет, який очолив боротьбу залізничників за впровадження 8-годинного робочого дня. У вересні залізничники Березиного взяли участь у загальному страйку на цій залізниці, жорстоко придушеного Тимчасовим урядом.
З 1940 року Березине заселили переселенці з Кам'янець-Подільської, Вінницької, Житомирської та інших областей України.

Сучасна карта - Березине