Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Владичень

ВЛАДИЧЕНЬ (до 1944 року - Імпуцита) - село, центр сільської Ради, розташоване за 20 км від районного центру і залізничної станції Болград на лінії Одеса - Рені. Населення — 1814 чоловік.
В селі - колгосп «Прогрес», який мавє 4535 га землі, в т. ч. 3205 га орної. Господарство багатогалузеве: розвинуте виноградарство, овочівництво і м'ясо- молочне тваринництво. У 1967 році колгосп одержав 27,5 цнт зернових, 57 цнт винограду з га. Артіль має ремонтні майстерні.
Є восьмирічна школа, бібліотека, Будинок культури на 400 місць. Діють павільйон побутового обслуговування і швейна майстерня. За післявоєнний час зведено 200 житлових будинків. Силами молоді на озері Ялпуг влаштовано пляж, поблизу розбито парк.
Село засноване в 1812 році болгарськими переселеннями з Південної Македонії.
У період Великої Вітчизняної війни в селі діяла підпільна комсомольська організація. Комсомольці вели агітацію серед населення, саботували заходи окупантів, врятували від вивезення в Німеччину понад 100 юнаків і дівчат.
На території та в околицях села знайдено поселення гумельницької культури (IV - III тисячоліття до н. е.), часів пізньої бронзи (кінець II - початок І тисячоліття до н. е.), раннього залізного віку та перших століть н. е. У IX - XI століттях тут було слов'янське поселення.

Сучасна карта - Владичень