Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Серпневе

СЕРПНЕВЕ (до 1944 року - Лейпціг) – селище міського типу (з 1953 року), центр селищної Ради, розташоване на лівому березі річки Когильника, за 22 км на північний схід від районного центру і за 4 км від залізничної станції Бессарабська. Населення - 3200 чоловік.
В селі міститься центральна садиба радгоспу «Тарутинський». Це велике багатогалузеве господарство, яке має 9320 га
сільськогосподарських угідь, цегельно-черепичний завод, що працює на місцевих покладах глини та піску, виноробню, лісопильню, столярну і 2 ремонтні майстерні. Напрям господарства -вівчарство і рільництво.
У 1952 - 1953 рр. радгосп був учасником Всесоюзної сільськогосподарської виставки, на якій чабан М. Чупенко одержав Велику срібну медаль.
У Серпневому є середня школа, бібліотека, Будинок культури на 480 місць. Функціонує лікарня на 25 ліжок. В селищі проживають 28 жінок, нагороджених медалями «Материнська слава», «Медаллю материнства», а Ф. С. Дьяковій, М. Г. Ірзі, Я. І. Циберман присвоєно звання «Мати-героїня».
На честь визволення в серпні 1944 року від німецько-фашистських окупантів селище дістало назву «Серпневе».

Сучасна карта - Серпневе