Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Затока

ЗАТОКА (кол. Бугаз) – селище міського типу (з 1965 року), центр селищної Ради. Розташована на піщаній косі між Дністровським лиманом і Чорним морем за 22 км від райцентру. Через селище проходить залізниця Одеса-Ізмаїл. Населення – 1900 чоловік.
В Затоці – пасажирський порт Бугаз, відділення Іллічівського морського порту, куди заходять вантажні судна для перевезення риби та будівельного піску. Ведеться промисловий вилов риби (скумбрії, камбали тощо).
Є восьмирічна школа і відділення заочної середньої школи, три бібліотеки, Будинок культури. Функціонує один з найбільших у республіці дитячий кістково-туберкульозний санаторій. Затока стала одним з популярних курортів на Чорноморському узбережжі. Тут діє пансіонат «Золоті піски», відкрито профілакторій для залізничників на 300 місць, піонерські табори.
Заснована Затока у 1909-1912 роках.
Поблизу селища на березі Будацького лиману виявлено поселення пізньоскіфського часу (IV-II століття до н. ери).

Сучасна карта - Затока