Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Новоборисівка

НОВОБОРИСІВКА — село, центр сільської Ради. Розташована за 10 км на схід від районного центру, біля залізничної ставції Веселий Кут. Населення — 2580 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Добрий Лук, Дурбайли, Іванівка, Іринівка. Мардарівка. Мацкули, Новопавлівка, Новороманівка, Оленівка, Поплавка, Преображенка, Путилівка, Райки, Тятри.
Колгосп «Першого травня» має 7057 га землі, з яких 4530 га орної і 1168 га пасовиськ. Господарство займається рільництвом і тваринництвом, особливо розвивається свинарство. В селі є елеватор. У 1959 році став до ладу завод по обробці гібридного та сортового насіння кукурудзи.
Працюють середня школа, бібліотека, збудовано клуб на 400 місць.
До послуг населення шевська і кравецька майстерні. За 1958—1966 рр. споруджено понад 300 житлових будинків.
Виникло село у 1892 році. Першими його жителями були робітники-залізничники станції Веселий Кут.
При визволенні села від німецько-фашистських загарбників відзначився капітан-танкіст Герой Радянського Союзу М. І. Сотниченко, який працює тепер в селі механізатором.

Сучасна карта - Новоборисівка