Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Монаші

МОНАШІ – село, центр сільської Ради, розташоване на березі річки Алкалії, за 22 км від районного центру і за 7 км від залізничної станції Кантемир. Населення – 1356 чоловік.
В селі міститься центральна садиба колгоспу ім.. Калініна, який має 4138 га землі, в т. ч. 3411 га орної. Основний напрям господарства – виробництво зерна та м'ясо-молочної продукції. Артіль є однією з передових у районі. З допоміжних підприємств працюють черепичний завод, виноробня, майстерні.
Село має восьмирічну школу, бібліотеку, Будинок культури на 400 місць, при якому працює університет культури. Для любителів спорту споруджено стадіон.
Засноване село в 1824 році. В жовтні 1905 року жителі спалили панську економію. Ця пожежа була поштовхом до загального селянського повстання.
Біля села знайдено поховання катакомбної культури доби бронзи (II тисячоліття до н. е.) та поселення перших століть н. ери.

Сучасна карта - Монаші