Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Жовтневе

ЖОВТНЕВЕ (до 1944 року - Каракурт) - село, центр сільської Ради. Розташовано за 7 км від райцентру і залізничної станції Болград. Населення — 3491 чоловік. Сільраді підпорядковане село Нове Жовтневе.
У Жовтневому - колгосп ім. Леніна, який має 10139 га земельних угідь. Напрям господарства -  виробництво зерна, м'ясо-молочне тваринництво, виноградарство.
Артіль у 1967 році досягла врожаю озимої пшениці по 27,2 цнт, кукурудзи — 41,2 цит і винограду по 54,9 цнт з га. Тваринники виробили по 80 цнт м'яса на 100 га сільськогосподарських угідь.
В селі - восьмирічна і вечірня середня школи, бібліотека, клуб. Працює народний університет культури. Є шевська майстерня.
За післявоєнні роки у Жовтневому споруджено і переобладнано понад 200 будинків. В центрі села встановлено пам'ятник В. І. Леніну.
Засноване село в 1811 році переселенцями з Болгарії. В 1920 році в селі діяла підпільна революційна організацій.
На території села знайдені поселення часів пізньої бронзи (кінець II - початок І тисячоліття до н. е.), перших століть н. е. та слов'янське поселення IX - X століть.

Сучасна карта - Жовтневе