Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Великоплоске

ВЕЛИКОПЛОСКЕ - село, центр сільської Ради. Розташоване за 17 км на південний захід від райцентру і за 18 км від залізничної станції Тирасполь (Молдавська РСР). Населення—6030 чоловік.
На території села розташований радгосп «Росія», якому належить 10 900 га землі, в т. ч.7503 га орної. Під пасовиськами зайнято 1458 га. Основний напрям господарства — м'ясо-молочне тваринництво і рільництво. У 1967 році врожай пшениці становив 27,2 цнт з гектара.
Радгосп має пилораму, черепичний завод, ремонтну майстерню.
Тут працюють середня і заочна школи, клуб, З бібліотеки. Є лікарня на 50 ліжок.
Засноване село в 1822 році росіянами-розкольниками, жителями села Плоского, яке існує і тепер у Знаменському районі на Кіровоградщині.
У роки громадянської війни в селі діяв партизанський загін, що зго­дом приєднався до 45-ї стрілецької дивізії Червоної Армії.
На околицях села розкопано 41 курган з похованнями доби бронзи (III — початок І тисячоліття до н. е.) та кочових племен IX—XI століть.

Сучасна карта - Великоплоске