Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Весела Долина

ВЕСЕЛА ДОЛИНА (до 1945 року — Клястиця) село, центр сільської Ради. Розташована на березі річки Чаги за 20 км від районного центру і за 12 км від залізничної станції Березине. Населення – 1421 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Єлизаветівка, Перемога, Роза.
На території села міститься центральна садиба радгоспу «Комунар», який має 6251 га земельних угідь, в т. ч. 3213 га орної. Основний напрям господарства — вирощування елітного насіння зерноних культур та м'ясо-молочне тваринництво. У 1967 році працівники радгоспу виростили по 24 цнт з га елітного насіння зернових культур, з допоміжних підприємств є лісопільня, крупорушка, столярна та ремонтна майстерні.
В селі - середня школа, 2 бібліотеки, клуб на 200 місць; діє лікарня на 25 ліжок. До послуг жителів — шевська і кравецька майстерні.
За останні роки (1959—1960) у Веселій Долині побудовано 145 житлових будинків.
Виникло село в 1816 році як німецьке поселення. З 1940 року тут почали заселятись переселенці з Хмельницької області і Молдавії.

Сучасна карта - Весела Долина