Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Пасицели

ПАСИЦЕЛИ - село, центр сільської Ради, розташоване на річці Тилігулі, за 12 км від районного центру і за 7 км від залізничної станції Балта. Через село проходить шосе Ананьїв-Балта. Населення – 3545 чоловік.
В селі колгосп «Шлях до комунізму», який має 7013 га земельної площі, з них – 3919 га орної. Виробничий напрям артілей – рільництво і тваринництво. З допоміжних підприємств – 2 млини, 2 олійні, лісопильня, ремонтні майстерні.
Тут є середня і восьмирічна школа, клуб на 300 місць, бібліотека. Функціонує лікарня. За 1959-1965 рр. в Пасицелах споруджено 159 будинків.
За роки Радянської влади вийшло з села 80 вчителів, 38 лікарів, 60 спеціалістів сільського господарства.
Село засноване в першій половині XVIII століття вихідцями з Молдавії. На цих землях селилися селяни-втікачі з Північного Поділля. В середині XIX століття село стало волосним центром.
Під час революції 1905-1907 рр. в Пасицелах виникла група соціал-демократів. У роки громадянської війни тут вів боротьбу з куркульськими бандами партизанський загін на чолі з Є.П.Ткачем.
Серед багатьох жителів села, учасники Великої Вітчизняної  війни, звання Героя Радянського союзу удостоєні В.І. Сорока, який відзначився при форсуванні Дунаю, і П.І. Чумак.
В Пасицелах народився відомий український радянський письменник С.І. Олійник.

Сучасна карта - Пасицели