Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Цебрикове

ЦЕБРИКОВЕ — селище міського типу, центр селищної Ради, розташоване на річці Малому Куяльнику, за 12 км від районного центру і за 12 км від залізничної станції Веселий Кут на лінії Одеса—Київ. Населення — 4900 чоловік. Селищній Раді підпорядковані населені пункти Малозименове, Малоцебрикове, Ольгинове, Поліно-Осиненкове, Цибулівка.
Колгосп ім. XX з'їзду КПРС володіє площею землі 8925 га, займається рільництвом і тваринництвом. З допоміжних підприємств є ремонтна та деревообробна майстерні. В селищі містяться відділення «Сільгосптехніка», інкубаторно-птахівнича станція, масло- і хлібозаводи, виноробний пункт.
Тут працюють середня і восьмирічна школи, школа робітничої молоді та заочна. Є бібліотека.
При Будинку культури створено університет культури. Відкрито Будинок піонерів і дитячу бібліотеку. За післявоєнні роки збудовано 350 житлових будинків. В останні роки споруджено телевізійний ретранслятор. До послуг жителів комбінат побутового обслуговування, ательє по ремонту телевізорів, радіоприймачів, електроприладів. Працює. лікарня на 125 ліжок. Видається багатотиражна газета «Прапор ленінізму».
Виникло село наприкінці XVIII століття. Його першими жителями були українці і молдавани. На початку XIX століття тут почали оселятися німці-колоністи. Влітку 1919 року колоністи-багатії вчинили заколот проти Радянської влади. Він був придушений частинами Червоної Армії, яким допомагала місцева біднота.
У 1920 році виникла партійна організація.
Після Великої Вітчизняної війни в Цебрикове переїхали селяни із західних областей України.
Біля села є багато стародавніх курганів.

Сучасна карта - Чапаєве