Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Історія Одеси, Історія Одеської області

У кожного українця при згадці слова "Одеса" відразу виникає приємна асоціація з морем та гумором. Хоча мало-хто знає, що цей чудовий край має безліч природніх ресурсів, важливі транспортні сполучення, більш ніж 1000 сільськогосподарських підприємств та історичні визначні місця, подивитись на які приїжджають туристи з усього світу. Проте, як і майже кожна область нашої країни, Одещина пережила не легку історію.

Область була утворена 27 лютого 1932 року і складалася з 50 адміністративних одиниць. Протягом десяти років після заснування в краї активно розвивалась економіка, однак з приходом війни загальний стан істотно погіршився.

Після перемоги розпочалося відродження області. Лише за три роки вдалось відбудувати всі підприємства, а обсяги промислової продукції зросли у чотири рази.

У післявоєнний час особливо різко зросло виробництво цементу, сталі, мінеральних добрив, цегли, верхнього трикотажу, м’ясної продукції.

Починаючи з 1964 року в області була організована так звана місцева промисловість, яка задовольняла потреби населення у сувенірній продукції. Загалом в післявоєнний період на Одещині запрацювали промислові підприємства загальнодержавного значення. Одним з найвідоміших підприємств краю є Одеський припортовий завод, де виробляються мінеральні добрива. Саме в одеській області функціонує єдине в Україні підприємство "Одеський завод радіально-свердлильних верстатів, яке спеціалізується на виготовленні найрізноманітніших верстатів. Не малу роль у промисловості краю відіграє підприємство "Прогрес", де відбувається переробка різноманітних відходів і брухту, в яких наявні дорогоцінні метали.

Ще одна гордість краю - завод "Центроліт", який виробляє метали для машинобудування.

Одеська область займає дуже вигідне географічне положення, що дало можливість розвитку морського транспорту та кораблебудування. В 1950-ті роки радянською владою почали активно будуватись залізничні шляхи. Сьогодні загальна залізнична мережа області складає 1100 км і обслуговується 100 залізничними станціями.  Також варто зазначити, що в середині минулого століття в одеській області почався розвиток море-господарського комплексу, який складався з семи портів та з п’яти судноремонтних заводів загальнодержавного значення. Одним з найвідоміших та найважливіших вважається ВАТ "Українське Дунайське пароплавство".

Не зважаючи на добре розвинуту промисловість краю, туризм є основною складовою економіки Одещини. Розвиток туризму в області за часів СРСР був обумовлений вигідним географічним розташуванням, різноманітними лікувальними ресурсами, сприятливими природно-кліматичними умовами та наявністю піщаних пляжів. В курортній сфері активно використовувались і навіть зараз продовжують використовуватись такі природні багатства як лікувальні грязі Шаболатського та ропа Куяльницького лиманів, натрієві, гідрокарбонатні та бромні мінеральні води, які лікують різноманітні захворювання.

Так само радянська влада, як не дивно велике значення приділяла туристичному потенціалу Одеської області, та Одеси зокрема. В результаті чого, на даний момент тут багато музеїв, пам’ятників, заповідників і т.д. Приманкою для туристів слугує Одеський державний академічний театр опери і балету, місто Вилкове - маленька українська Венеція, відомі Потьомкінські сходи, розкопки античних міст Ніконії і Тіри, фортеця в місті Білгород-Дністровський та багато інших визначних пам’яток. Загалом на території області нараховується п’ять тисяч об’єктів культурної спадщини. Всьому цьому в великій мірі ми можемо завдячувати радянським можновладцям, які прийняли правильне рішення про збереження цих пам’яток.

Без сумніву Одещину можна справедливо вважати одним з найколоритніших країв України. Можливо тому, що тут живуть представники 133 національностей, а ймовірніше за все тому, що одесити навіть у найскладніших періодах життя вміють до всього підійти з гумором та посмішкою. Це й допомогло їм зберегти себе та свій «дім» і під час війни, і в часи СРСР.